Dobre Krzesło nr 2

Opis produktu: Dobre Krzesło nr 2

Krzesło nr 2 przeznaczoner dla osób o wzroście pomiędzy 108-121 cm

Wykonane tylko w kolorze fioletowym zgodnie z klasyfikacją PN

Ochrona zdrowia poprzez kształtowanie prawidłowej postawy u młodych ludzi.

Postawa ciała to cecha charakterystyczna każdego człowieka. Jest wypadkową warunków współczesnego życia, budowy ciała i sprawności organizmu. Według specjalistów zależy ona od właściwie ukształtowanego układu kostno–więzadłowego, dobrze rozwiniętego i wydolnego układu mięśniowego, a także od sprawnie działającego układu nerwowego, który wpływa na wykształcenie
i rozwinięcie prawidłowej postawy.

Sylwetka ewoluuje w ciągu całego życia. Zmiany te zależą od wieku, płci, rasy, ale także od trybu życia, rodzaju pracy i wielu innych czynników. Na postawę ciała wpływa także środowisko, w jakim żyjemy – rodzina, szkoła. Wyniesione z tego okresu przyzwyczajenia zmieniają się w nawyk i w przyszłości wpływają na zdrowie młodego człowieka.

Dziś głównym mankamentem funkcjonowania dziecka jest siedzący, pozbawiony ruchu tryb życia. Na 12 – 15 godzinny dzień młodego człowieka (zależnie od wieku), przeciętnie przypada: od 4 do 7 godz. siedzenia w szkole, od 2 do 4 godz. odrabiania lekcji (również najczęściej w pozycji siedzącej), 3 godz. wypoczynku (bardzo często także siedząc: czytanie, oglądanie telewizji, gra na komputerze), 1 godz. spożywania posiłków – także w pozycji siedzącej.

Oferowane produkty spełniają wszelkie normy oraz posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, pozwalające na użytkowanie w jednostkach oświatowych. Dobre Krzesło produkowane jest zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 1729-1:2007.
Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka nr Op – 4477

Dobre Krzesło nr 6